V LISTOPADU HÝČKEJME PLÍCE

12.11.2024

Listopad je měsícem, kdy se začínají objevovat první ranní mrazíky, listí výrazně opadává a příroda se uklidňuje. Vrány se stahují do měst a vesnic a my máme větší chuť zůstat doma. V tomto období bychom se měli inspirovat přírodou a lépe nakládat s naší energií. Deprese, strachy a špatná nálada se začínají více projevovat. 

Podle čínské medicíny je podzim spojen s elementem kovu, k němuž přiřazujeme plíce v listopadu a tlusté střevo v prosinci. 

Když jsou plíce oslabené, může se to projevit obtížným dýcháním, dušností, kašlem, intenzivní únavou, bušením srdce, suchou pletí či vážnějšími onemocněními jako astma a zápal plic. 

Zahlcení plic často znamená také zanesení střev. 

Na psychické úrovni se oslabení plic projevuje neochotou komunikace a pocitem smutku.

 Pro obnovení rovnováhy plic bychom měli chodit spát brzy a vstávat při východu slunce. Je důležité shromáždit naši duševní i fyzickou energii, kterou budeme potřebovat v zimě. Inspirujme se přírodou, kde nic nového nevyrůstá a všechno se stahuje do země, hromadí vodu u kořenů stromů. 

Zaměřme se na sebe a méně na vnější svět. 

Přestože počasí venku není lákavé, je důležité trávit čas na čerstvém vzduchu a vyhýbat se zakouřeným prostředím a nočním aktivitám. Plíce jsou spojeny s dýcháním, proto je vhodné zařadit dechové techniky. Dýchání je nezbytné, jak se říká, bez dechu není života. 

Na duševní úrovni plíce odrážejí naši schopnost otevřené komunikace, tolerance a svobodného dýchání. Astma nám dává pocit dušení, i když je kolem vzduchu dostatek. Naučme se přijímat a svobodně nadechnout plné plíce a pak čistě vydechnout to dobré v nás. 

Pro posílení plic bychom měli konzumovat potraviny dodávající tělu šťávy.

 Ideální obiloviny jsou natural rýže, oves a Jobovy slzy. 

Mezi luštěninami vynikají hnědá čočka, bílé fazole a tofu. Vhodnou zeleninou jsou bílá ředkev, bílé zelí, kedlubna, pórek, mrkev, kvašená zelenina, cibule, křen nebo česnek. 

Z ovoce jsou vhodné hrušky, hrozny, jablka, sušené švestky, meruňky a datle. 

Pro zahřátí použijte koření jako skořice, fenykl, anýz, kmín, lékořice, koriandr nebo zázvor. 

Dále jsou vhodné houby, vlašské ořechy, med a různé čaje posilující plíce – např. mátový a šípkový čaj či čaje z jitrocele, mateřídoušky, měsíčku a dalších bylin. 

Snažte se vyhnout mléčným výrobkům do jara, protože přinášejí chlad a zahleňují nás. Vynechte bílou mouku, kávu (vyjma obilné) a černý čaj. 

Zvyšte příjem potravin bohatých na vitamin C a hořčík. 

Naučme se s láskou přijímat vše, co život přináší, a s důvěrou to předávat dál. 

Svobodně dýchejme a užívejme si svůj život. 

Přeji vám všem nádherný listopad plný lásky, klidu a odpočinku. Pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o svém zdraví a hledají rady, doporučuji využít výklad z karet. Ráda vám poradím a pomohu.

 Objednejte si výklad. 

S láskou

Blanka Čížkovská Magicstar

Vytvořte si webové stránky zdarma!